1. Operacija maligne bolesti na glasnoj žici

    Pitanje broj: #111231

    Poštovani,

    Uputna dijagnoza: ca laryngis, st. Post lms et biopsionem. Završna dijagnoza: laryngemickroscopio et biopsio plicae vacalis 1 sin chsrdectsmiaa 1. Dex. Cum laser. Pataloški nalaz: 1 laryngitis chronika pachidermi 2 carcinoma flanocellulare laryngitis nonkerathodes infiltrativum hg: 2, hg: 3.  Moj otac koji ima 60 godina je sa ovom dijagnozom upućen na operaciju na odeljenju mfc klinike u Nišu. Molim za Vaše stručno mišljenje, objašnjenje o kakvoj se bolesti radi i koje su šanse za izlečenje?

    Odgovoreno: 18. 01. 2013.
    • Poštovani,

      Jasno Vam je da se radi o malignoj bolesti jedne glasne žice dok je druga zdrava. Kakvu vrstu terapije planiraju, najbolje će Vam objasniti Vaši lekari jer pored ovih patohistoloških dijagnoza bitna je lokalizacija tumora kao i njegova proširenost. U svakom slučaju, bolest mpora da se leči ali bez odlaganja. Posle operacije je potrebno ostaviti duvan i alkohol, ako su korišćeni.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #111231

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 05. 12. 2016.

      Poštovani, radi se o operaciji kojom je uklonjen čitav grkljan zbog maligne bolesti, i o povredi šestog nerva. Takođe postoji i problem sa vrtoglavicom. Pozdrav

    • Dijagnoza: laesio n vi (abducentis) lat dex. Sy vertiginosum. Cephalea symptomatica. St post laryngectomiam totalis pp ca laryngis. Ja vas molim da mi napisete sta znaci ova dijagnoza. Hvala