1. Operacija krajnika kod osoba sa čestim bronhitisom

    Pitanje broj: #123567

    Poštovani,

    Rečeno mi je da ne bi trebalo da sinu operišem krajnike zato što ima česte napade bronhitisa i koristi Flexotide kao profilaksu. Ne znam šta činiti u tom slučaju.

    Odgovoreno: 21. 12. 2013.
    • Poštovana,

      Krajnici nemaju nikakvog uticaja na bronhitis jer oni pedstavljaju limfno tkivo kao što je i slepo crevo i mnogobrojne druge nakupine ovog tkiva u organizmu. To je zastareo stav da krajnici čuvaju donje disajne puteve. Ako su zdravi oni su korisni ali ako su bolesni oni prestavljaju štetu za organizam. Dakle procenjuje se samo da li su oni zdravi ili su izgubili svoju korisnu funkciju.