1. Bezbednost operacije krajnika kod alergija

    Pitanje broj: #159712

    Interesuje me da li je operacija krajnika bezbedna za one koji imaju alergije? Rečeno mi je da su mi krajnici za operaciju, ove godine sam imao jednu upalu grla, a prošle upalu krajnika. Kao mali imao sam češće, sada mi je 25. Problemi sa alergijama su počeli u poslednjih 8 godina, prvo na ambroziju a zatim u poslednjih 2 godine mi smeta i kućna prašina, grinje, a kako kaže alergo test i mačije, pseće dlake. Jednom mi se javilo i sviranje pluća. Pio sam antihistaminike u kritičnom periodu, ali ja i dalje veoma često kijam, oči mi crvene, svrbi me i grlo, tako da zapravo ne mogu da ostavim antihistaminike. Da li mi operacija krajnika može pogoršati stanje ili naprotiv pomoći? Takođe Vas molim i da mi kažete da li antihistaminici imaju neke negativne posledice nakon dugotrajnog uzimanja, jer ja ih koristim već dve godine, na svaki treći dan po pola nixara?

    Odgovoreno: 08. 11. 2018.

Komentari na pitanje: #159712

    • Poštovani, da li se mogu kombinovati ujutru Dosloratadin i uveče Cetirizin? Dojilja sam, pa me interesuje.