1. Operacija holestatoma

    Pitanje broj: #144731

    Poštovani,

    Suprug mi je operisao holestatom prošle godine u Cetinju. Holestatom je ukonjen, ali ne čuje, što i nije toliki problem, s obzirom kakvih sve bolesti ima. Sada mu uvo opet neprijatno mirise i curi. Molim Vas recite mi da li je to normalno i šta da radim? I da li se holestatom vraća? Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 26. 02. 2016.
    • Poštovana,

      Posle operacije često ostanu neki problemi jer je najčešće teško u potpunosti ukloniti holestatom što zavisi od njegove veličone i lokalizacije. Osnovni cilj operacije je da se spreči dalje širenje holsteatoma ka mozgu. Dakle potrebno je nekoliko puta godišnje otići na kontrolu kod lekara koji Vas je operisao. Trenutno je potrebno uraditi bris uha na bakterije, dobro očistiti uvo aspiratorom i prema antibiogramu uzeti antibiotske kapi za uho.