1. Nuspojave injekcije Diprophos

    Pitanje broj: #118759

    Poštovani,

    Imam alergiju na ambroziju. Prošle godine sam u avgustu primila injekciju Diprophos i simptomi su nestali. Zanima me da li postoje nuspojave na ovu injekciju protiv alergije i da li mogu ponovo da je primim?

    Odgovoreno: 29. 07. 2013.

Komentari na pitanje: #118759

    • Pozdrav, već mesec dana se mučim sa bolom u levoj butini, otekne, boli, bude vruće, ograničava mi i kretanje i normalno funkcionisanje. Godinama sam profesionalni sportista, računala sam da je od pada imuniteta, možda premor, posetila sam i infektologa više puta, kao i hirurge, niko nema odgovor šta mi se dešava. Ultrazvuk ne pokazuje ništa, nikakvu infekciju, čir, izraslinu, rezultati krvi ne pokazuju ništa. Pila sam Clindamycin, Presing, mazala razne kreme na bazi antibiotika. Smiri se dok sam na terapiji i ponovo se vraća. Dobila sam i injekcije Urbazon i Sinopen, od njih mi samo spadne otok i ta temaparatura u nozi. U septembru sam primila Diprofost u tu butinu, jer me mučila alergija. Više nemam rešenje kome se od lekara obratiti. U prilogu Vam šaljem sliku trenutnog stanja. Hvala unapred na odgovoru.

    • Primila sam je pre 2 sezone i nakon 2 dana mi je bilo bolje. Godinama unazad ne mogu da nađem adekvatnu terapiju. Dolazi do gušenja. Veoma iscrpljujuće. Slušala sam o neželjenim efektima. Razmišljam šta da radim. Ovo je neizdrživo.

    • Postovani imam svrab kao alergijsku reakciju. Moj ige je u jednom trenutku bio preko 600 sada je oko 200 uzimao sam 2 godine aerius tablete bio sam umoran pospan i kada bi ih preskocio koji dan opet bi me nastavilo cesati. Svrbez se pojavljuje i crvenilo. Prije koji dan sam primio inekciju diprophos 4mg / betemathason jednom poznaniku je pomoglo kosa mu je pocela opadati. Doktor mi tvrdi da nema nuspojava osim euforije koju nekako i osjecam u grudima nisam umoran osjecam se odlicno. Samo me nakon 2 dana poslije inekcije pocelo opet cesati aerius sam prestao uzimati. Mozete li mi pojasniti malo jel se tu radi o steroidu i koje su komplikacije? Hvala vam puno na odgovoru