1. Neželjna dejstva Dovicina

    Pitanje broj: #117067

    Poštovani,

    Pozitivna sam na hlamidiju i dobila sam terapiju: Dovicin 2x1 14 dana, potom Hemomycin 5 dana, prvi dan 2, a zatim jedna dnevno. Macmiror vaginalete, tokom ovih 20 dana terapije. I Oligovit 2x 1. Pojavila su mi se neželjena dejstva, danas je 4 dan kako pijem Dovicin. Primetila sam da su mi se na jeziku pojavile kao male okrugle izrasline (nekoga bi mogle podsetiti na plikove). Ovo se nalazi na jeziku ka dnu grla, tačnije ispod resice u grlu. I ima još dva manja sa strane jezika i osećam stalnu suvoću, kao kad sam žedna pa uzmem da pijem vode, takav osećaj. I obično kada popijem Dovicin stomak mi se baš naduje. Ne znam šta da radim, pijem 2x1 Dovicina, a imam 45 kg. Terapija je jaka, pa ne znam da li da smanjim Dovicin na 1x1 dnevno? U uputstvu sam pročitala koja su to moguća neželjena dejstva, ali ovo što se meni pojavilo nema. Da li je to možda normalno?

    Odgovoreno: 11. 06. 2013.
    • Poštovana,

      Promene koje opisujete na jeziku su normalne papile kojima osećamo ukuse hrane. Antibiotik uzimajte kako vam je propisano jer je to jedini način da se rešite hlamidije a najgora varijante je da menjate doze na svoju ruku (svako ko ima više od 40 kg dobija doze antibiotika za odrasle) . Uz antibiotik uzmite i probiotike ili jogurt sa probioticima da zaštitite crevnu floru.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #117067

    • Da li se od dovicina mogu javiti znojenja, pio sam ga 3 dana po jednu i prestao i odjednom sam poceo da se znojim