1. Nadražaj u grlu i kašalj

    Pitanje broj: #86246

    Poštovani,

    Već šest mjeseci me muči nadražaj u grlu i konstantan kašalj. Imam osjećaj da mi se grlu skuplja nekakva knedla i moram da kašljem da bih je razbio. Ne iskašljavam ništa, ali kad kašljem lakše je. Sada je prešlo sve granice da mi se raspada grudni koš od kašljanja i još jedna zanimljivost, kada legnem taj osjećaj u grlu skoro da nestane. Ne znam gdje da idem i šta da radim, bio sam na tri pregleda kod doktora ali nijedan pregled nije trajao više od deset sekundi tako da to uopšte ne uzimam u obzir.

    Odgovoreno: 13. 08. 2011.

Komentari na pitanje: #86246

    • Nikola Stevanovic 19. 08. 2022.

      Postovani, Imam problem sa nadrazajem u grlu prilikom podrigivanja i gutanja pljuvacke. Od lekova sam pio: gastropazol, refalgin, esoks ispirao sodom i cajem. Nadrazaj se ublazio ali simptomi su ostali. Molim Vas za pomoc sta da radim da otklonim te smetnje. Da li je potrebna gastroskopija ili da promenim terapiju? Hvala unapred.