1. Mutiranje glasa

    Pitanje broj: #122253

    Poštovani,

    Imam 16 godina i glas mi mutira. To je naravno normalno, ali ja imam problem s govorom. Već 2 godine otkad mutiram govorim piskavo i kao da mi neka knedla u grlu stoji i tako ne mogu da kažem čitavu rečenicu istim tonom. To mi stvara veliki problem već 2 godine, ne mogu normalno da govorim lepom bojom glasa, pa Vas molim da mi kažete kada će to prestati i kada ću moći nesmetano da govorim?

    Odgovoreno: 13. 11. 2013.

Komentari na pitanje: #122253

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 16. 12. 2013.

      Karakteristike glasa su određene od prirode. Sve što možete da uradite je da se konsultujete sa fonijatrom i poslušate njegove savete.

    • Zdravo, imam 16. Godina i zanima me: do koje se godine zadnji put mutira? Imam dubok glas, a zelim da imam tako reci nezniji glas, zelja mi je da uspem kao strani/pop pevac, pa zelim tako neki glas poput chris brownovog ima li nekih vezbica za glas? Hvala unapred.: )