1. Lečenje streptokoke

    Pitanje broj: #123543

    Poštovani,

    Moj sin koji ima 4, 5 godine ima streptococcus b haemolyticus koji prema bacitarnom testu pripada grupi a. Koji je antibiotik najbolji za uspješno liječenje te bakterij? Doktorica nam je dala Panklav i da ga koristimo 7 dana, pa da u toku pijenja tog antibiotika odradimo provjeru brisa. Da li je to ispravno, zar ne treba da se sačeka par dana od ispijanja pa da se onda provjeri, pa da se odradi kako trebaju analize?

    Odgovoreno: 20. 12. 2013.
    • Poštovana,

      Uvek je efikasan Penicilin. Vaš antibiotik je u redu jer je iz grupe polusintetskih antibiotika što znači da je njegova efikasnost u rangu penicilna u injekcijama. Terapija treba da traje 10 dana i onda 3 dana pauze pa se uzima kontolni bris. Ako posle ovakvog lečenja ostane streptokok u brisu npr. 10% to znači da je dete kliconoša i da krajnike treba vaditi.