1. Lečenje gljivice aspergillus

    Pitanje broj: #108952

    Poštovani,

    Već neko vreme imam problema sa desnim uhom. Bolelo me je i ne čujem. Išla sam ljekaru i pila Brufen i ispirali su mi uho više puta. Vadila sam bris i pokazala se gljivica aspergillus species. Molim Vas da mi kažete šta je u pitanju.

    Odgovoreno: 04. 12. 2012.

Komentari na pitanje: #108952

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 06. 12. 2012.

      Canesten je potpuno odgovarajuća terapija i treba je koristiti 2 do 3 nedelje. Gljivične infekcije kože spoljašnjeg slušnog hodnika ne mogu da oštete sluh.

    • Senida jahic 05. 12. 2012.

      Da gljivica je izolovana jeli to opasno i koja bi terapija bila najbolja bila sam kod svog ljekara i propisao mi je canesten kapi i vitamine komplesa b i još sam snimala sluh i dosta mi je oštećen dali je moguće da je od ovih gljivica jer mi se ovo dešava u zadnjih dva mjeseca