1. Lečenje gljivice aspergillus

    Pitanje broj: #109065

    Poštovani,

    Imam problema sa desnim uhom već nekih dva mjeseca. Ne čujem. Snimala sam sluh i dosta mi je oštećen i na ljevo i na desno uho i radila sam bris, imam bakteriju aspergillus species izolovano i bila sam kod ljekara i dobila terapiju Canesten kapi i vitamine B kompleksa. Da li je moguće da mi je oštećen sluh zbog ovih bakterija i koja je terapija po Vama najbolja i da li je ovo opasno i koji vremenski period treba da bi se izlječila?

    Odgovoreno: 07. 12. 2012.

Komentari na pitanje: #109065

    • Poštovani, na bronhoskopiju u aspiratu mi je nađena gljivica Aspergillus galactomannan antigen, dr mi je preporučila lečenje Kanazol 100mg. narednih 14 dana 2X1, s tim da, posle pet dana uradim analizu transaminaza, ureu i krearinin. Mene interesuje da li ovaj lek moze ozbiljno da utiče na jetru i bubrege, kao i da li je uspesan u lečenju Aspergillus-a. Hvala.