1. Lečenje devijacije i sinusa

    Pitanje broj: #152720

    Poštovani,

    Pre nekih mesec dana sam operisao devijaciju i sinuse. Prvi rtg nalaz pre rađena operacije: zadebljanje sluznice u bazalnim delovima frontalnog sinusa-hronična promena. Devijacijo septi. Onda nalaz skenera pre operacije: u lumenu viličnog sinusa sa leve strane, uočava se hiperdenzni sadržaj koji se manifestuje u vidu dvostruke konture zida sinusa, najizraženiji u alveolarnom resusu i duž prednjeg zida, diskretnije uz medijalni i zadnji zid ovoga sinusa. U distalnim delovima alveloranog resusa, imajući u vidu stav pacijenta u kom se obavio pregled, postoji manja količina eksudativnog sadržaja. U sinusu sa desne strane postoji diskretno izraženo zadebljanje sluzokože u alveolarnom resursu u nivou prvog molara koje odgovara zapaljenskim promenama sluzokože. U lumenima nekolicine etmoidalnih ćelija zadebljala je sluzokoža kao znak inicijalnih zapaljenskih promena. U izveštaju posle operacije navedeno je sledeće: septoplastika resectio conchae bulosae i. Sin/fess/ end. Nosa, septoplastika, konhotomija nosnih školjki, jednostrana u endoskopskoj tehnici načinjena septoplastika i konhotomija donje nosne školjke levo.
    E sad, mesec dana je meni bilo super, ali sada se dešava da imam slične simptome kao pre operacije a to su slivanje gustog belog sekreta, osećanje otoka u korenu nosa tj. u nozdrvama, plus jedan dan osećam bol u jednoj nozdrvi i tada me boli samo ta strana glave, a drugi dan osecam bolove u drugoj nozdrvi i boli me ta strana glave, uglavnom potiljak ili čelo. Osećam blagu vrtoglavicu i imam temperaturu 37. 1, uzimam sada Levoxa antibiotik, stavljam Ad kapi, ispiram fiziološkim rastvorom, pijem Xyzal tablete i prskam Momensa sprej, i ništa, muči me ovo baš mnogo. Rtg nalaz posle operacije je ovakav, doduše rtg je rađen malo pre ovih tegoba, septum sa dobrom korekcijom, mekotkivni otok u nosnim kanalima i smanjena transparencija maksilarnih sinusa verovatno kataralni inflamatorni proces. Eto to je to otprilike, sve napisah i hvala mnogo unapred!