1. Krv iz nosa nakon operacije devijacije

    Pitanje broj: #110477

    Poštovani,

    17. 12. sam operisao nos (devijaciju i estetska korekcija) i sve je bilo ok do 24. 12. Tada sam otišao na kontrolu da mi doktor skine gips i tada mi je nešto gurao u nos da mi se ne bi stvorile priraslice, šo me je baš bolelo. Nakon toga kada sam došao kući, čistio sam nos i štapici su bili baš krvavi. 4 sata nakon čišćenja, kada sam se blago sagnuo, ali sam se trudio da glavu držim gore, mi je naglo krenula krv kroz levu nozdrvu. Dosta dugo je išla, na kraju sam je zaustavio. Sledećeg dana kada sam se ustajao, opet je krenula, da bi se smirila do ručka, kada je opet krenula. Sledećeg dana sam otišao u bolnicu da vide u čemu je problem i prilikom ulaska u bolnicu, opet je krenula. Kada je stala doktor je pogledao sa nekim aparatom (nije onaj dugačak aparat, sa kojim su mi ustanovili devijaciju, dosta je kraći) i rekao da ne vidi ništa, da je to unutra lepo zaraslo, da nema hematoma. Rečeno mi je da problem pravi ili neki kapilar, ili sluznica i da naredna 2 dana ne čistim nos i da će se u narednih nedelju dana to normalizovati. Došao sam kući i sve je bilo ok, nisam čistio nos, normalno sam spavao i danas tokom dana nije bilo problema, međutim malopre kada sam jeo, opet je krenula. Merio sam pritisak, nizak je. U čemu može biti problem? I šta da radim? Unutra imam još 15 končića koji treba sami da otpadnu. Da li možda oni otpadaju, pa mi zato ide krv?

    Odgovoreno: 28. 12. 2012.

Komentari na pitanje: #110477

    • Isidora Bjelic 04. 03. 2024.

      Poštovani, u četvrtak 4.2. imala sam operaciju devijacije septuma. Doktor je rekao da je pritisak bio prilično visok za vreme intervencije, oko 160/100. Ranije nisam imala tih problema, ali da pomenem da sam jako anksiozna i sklona paničnim napadima, što je bio slučaj i pre operacije. Danas 4.3. sam išla da mi vade tampone, međutim krvarenje je bilo jako obimno i ponovo su mi stavili tampone u nos i rekli da dođem za 5 dana, a da pre toga posetim kardiologa jer sumnjaju da je razlog krvarenja visok opritisak. Da li je ovo preozbiljna situacija jer sam istraumirana i preplašena, da li se ovakve stvari dešavaju? Hvala na odgovoru.