1. Komadić plastike ili folije u grlu

    Pitanje broj: #156951

    Poštovani,

    Pre tri dana pila sam mleko direktno iz tetrapaka i tom prilikom u grlo mi je otišao komadić plastike ili folije. I evo treći dan ja osećam bol i grebanje na samom kraju jezika prema grlu, ali ne u grlu nego baš na korenu jezika. Najviše osećam bockanje prilikom gutanja pljuvačke. Žulja me, grebe, bocka. Pokušavala sam to da iskašljem ali nisam uspela. Jela sam ali ni hrana nije uspela da to potisne i protera. Sada me već hvata panika. Da li ovaj problem uopšte može da se reši i kako? Znam da ćete mi reci da treba da odem kod lekara, ali molim Vas da mi kažete koje su opcije odnosno na koji način ovaj problem može da se reši? I da li mogu da se dese neke dodatne komplikacije?

    Odgovoreno: 17. 04. 2018.

Komentari na pitanje: #156951

    • Zdravo, poštovani imam problem. Pojela sam palačinku koja je bila umotama u alomimijumsku foliju i slucajno sam prpgutala delic folije i stoji mi i grlu: grebe, bocka smeta šta god da pojedem ili popijem ono ostaje isto ne ide ni gore no dole. Stoji mi u grlu,šta da radim, čak sam pokušvala da izbacim ali ni to ne ide. Još me je ogrebalo, kroz pljuvačku sam videla malo krvi. Postoji li način da se to resi nekim lekom ili sprejom? Hvala.😊