1. Kakve krajnike treba operisati

    Pitanje broj: #99544

    Poštovani,

    Trenutno imam infekciju krajnika prouzrokovanu hroničnim sinusima. Ovakva situacija mi se dešava obično dvaput godišnje. Najčešće osim bolova u grlu nemam druge manifestacije tipa temperature i sl. Tečnostima za ispiranje, Tantum verdeom i ponekim Brufenom situacija je izdržljiva. Pošto imam solidan foto aparat odlučio sam da slikam krajnike kako bih mogo sliku istih da Vam pošaljem. Konkretno me zanima da li na osnovu slike možete da mi kažete da li su ovi krajnici za operaciju. Inače sa vremene na vreme čačkalicom skinem često spominjane beličaste komadiće (sad da li trule hrane ili gnoja ne bih znao).

    Odgovoreno: 17. 05. 2012.
    • Poštovani,

      Za ovakvu sliku važi da vredi više nego hiljadu reči. Ovakve krajnike svojim pacijentima operišem zbog izraženih kripti koje se pune detritusom (beličast sadržaj neprijatne ukusa i mirisa koji je ispunjen gomilom bakterija i virusa i povremeno se isprazni sam od sebe i ponovo se puni - antibiotici nisu od nikakve koristi) . Zbog velike bele tufne na resici (afta virusnog porekla) i blago crvenih i otečenih krajnika zaključujem da je sada u toku neka virusna infekcija i po njenom saniranju potrebno je planirati operaciju krajnika.