1. Izražena slepoočna vena

    Pitanje broj: #137605

    Poštovani,

    Unazad par godina imam bol desne strane glave, našli su mi mastoiditis. Pored toga zglob vilice mi je sa te strane dobro zaribao, da kažem. Takođe mi je slepoočna vena vidljiva ne mnogo ali onako, bez crvenila ali me svrbi. Može li to biti od mastoiditisa po pitanju vene? Inače sam radio venograf. Nema problema sa njom, a ovamo je naduvena, doduše ne mnogo, ali pri većem naporu se dobro izrazi.

    Odgovoreno: 04. 06. 2015.

Komentari na pitanje: #137605

    • Postovani,vec neko duze vreme mi je izrazena neka zila ili vena na slepoocnici,duga je oko mozda 5cm i ponekad imam bolove na toj zili/veni i glavobolju.

    • MILOVANOVIC ANKICA 02. 07. 2022.

      Dobar dan dragi Doktore Imam Problem sa protokom krvi.do glave. 2019 godine Oktober mjeseca bila sam na terapiji kod jednog poluslijepog covjeka . Medutim on je me povrijedio kroz masazu ,prvo casama je nategao zivac na kicmi do glave i povrijedio biceps misice lijeve ruke.. Dosla sam kuci i nisam mogla podici ruku .Imala sam ponovo terapiju i on je pritiskao sa bekum kamenom u saku i posle kad je uhvatio masirati kao manijak ruku da je moja ruka poplavila sva ,da mi je ostetio ocno zivac i zatvorio protok krvi kai zivac na licu i u lijevom uglu i glavi iskocile su ogromne vene koje mi non stop do danasnjeg dana imam veliki problem sa cirkulacilom..Svaki put kad perem kosu imam Problem.. Molim vas pomozite mi sta mi je ciniti.Sto se tice doktora nista uzas..Zivim ovde u Becu obisla sam mnogo i jako se plasim vise.ici.. Sta bihmoglo pomoci da li smijem da masiram vene ..jako je opasno ,uzas da toliko dugo traje,,Ja to osjecam skroz iza glave preko lica oka sljepicnice do vrha glave .. Postoje li neke specijalne metode za ovo .. Mfg Ana

    • MILOVANOVIC ANKICA 02. 07. 2022.

      Imam problem sa protokom krvi do glave. 2019. godine Oktober mjeseca bila sam na terapiji kod jednog poluslijepog covjeka . Medutim on je me povrijedio kroz masazu ,prvo casama je nategao zivac na kicmi do glave i povrijedio biceps misice lijeve ruke.. Dosla sam kuci i nisam mogla podici ruku .Imala sam ponovo terapiju i on je pritiskao sa bekum kamenom u saku i posle kad je uhvatio masirati kao manijak ruku da je moja ruka poplavila sva ,da mi je ostetio ocno zivac i zatvorio protok krvi kai zivac na licu i u lijevom uglu i glavi iskocile su ogromne vene koje mi non stop do danasnjeg dana imam veliki problem sa cirkulacilom..Svaki put kad perem kosu imam Problem.. Molim vas pomozite mi sta mi je ciniti.Sto se tice doktora nista uzas..Zivim ovde u Becu obisla sam mnogo i jako se plasim vise.ici.. Sta bihmoglo pomoci da li smijem da masiram vene ..jako je opasno ,uzas da toliko dugo traje,,Ja to osjecam skroz iza glave preko lica oka sljepicnice do vrha glave .. Postoje li neke specijalne metode za ovo .. Mfg Ana

    • Poatovani da li mozete da mi odgovorite na pitanje jedno samo , e ovako da li moze vena da pecka, boli ili bilo sta slicno , pisto ja osecam sa obe strane da me kao neko iglom bocka po venama i ne samo na slepocnicama nego i na vrhu glave , neki mi kazu da su sinusi neki da sam se naladio eh sad ne znam i stvarno bih zeleo da znam sta mi se desava?

    • Pozdrav. Imam izrazene vene na slepo nicama. Naročito mi se izraze nakon treniranja posto cesto volim da trcim i treniram, pa me zanima da li je to normalno. Ruzno bas deluje kad se izraze. Ne osecam bol. Al sam nekako opterecrn time mozda i previse. Pa me zanima vase mišljenje? Poz

      Al uglavnom nekako mi bas ruzno deluje kad se izraze. Ne osecam bol nikakvu. Zanima me vase mišljenje?