1. Izolovana kandida

    Pitanje broj: #97505

    Poštovani,

    Iz brisa jezika mi je izolovana candida spp u malom broju. Bakterijska flora je normalna. Da li je potrebno da lečim izolovanu candidu ili je njeno prisustvo u malom broju normalno?

    Odgovoreno: 06. 04. 2012.

Komentari na pitanje: #97505

    • Poštovani, imala sam u velikom broju kandidu kad sam radila vaginalni i cervikalni bris. Nakon toga sam koristila canesten, bila na strogoj antikandida dijeti i kada sam uradila briseve, za cervikalni bris piše i dalje u velikom broju, a za vaginalni da je izolovana u masi. Kažu da je to povećan broj u odnosu na prošli put. Da li je to moguće?

    • Postovani, Uradjen je bris grla,i pise u nalazu,normalna bakterijska flora grla,izolovana je candida (mali broj ) Molim Vas odgovor