1. Ispiranje uha kod dece

    Pitanje broj: #153920

    Poštovani,

    Interesuje me da li je preporučljivo ispirati uho trogodišnjem detetu, obzirom da je prilikom pregleda ustanovljeno prisustvo cerumenskog čepa u jednom uhu? Dete dobro čuje i ništa ga ne boli. Pokušavali smo Vaxsol-om i 3% hidrogenom ali ništa se ne dešava, a naš pedijatar je pri stavu da se detetu može prilikom ispiranja oštetiti bubna opna i da sačekamo, dok lekar orl kaže da možemo isprati. Šta raditi? Pozdrav

    Odgovoreno: 10. 10. 2017.
    • Poštovana,

      Uzmite Acerumen sprej za uši i sipajte 2 x 1 sprej u svako uvo. To je veoma nežan preparat i neće oštetiti kožu kanala. Posle 7 dana ako je nešto ostalo, uši se isperu. Veoma je bitno da cerumen ne ometa uvid u bubnu opnu jer izgled bubne opne govori da li dete ima upalu ušiju. Ispiranje ili aspiracija cerumena su veoma jednostavne i sigurne procedure. Bitno je da se uši ne čiste štapićima za uši.