1. Gubitak čula mirisa nakon povrede glave

    Pitanje broj: #104259

    Poštovani,

    Pre tačno 5 meseci sam se onesvestio i udario glavom u asvalt. Tu sam imao frakturu lobanje. Po izlasku iz bolnice primetio sam da mi ne radi čulo mirisa, tačnije osetim neki jaki miris (uglavnom hemikalije) i taj jači miris mi se uvuče u nos i onda osetim taj isti miris 5-6 dana dok ne naiđe neki drugi jači. Zanima me šta je u pitanju, kako se leči i da li ima leka?

    Odgovoreno: 22. 08. 2012.

Komentari na pitanje: #104259

    • Ja sam izgubio culo mirisa kao rezultat traumaticne povrede glave sa frakturom lobanje u saobracajnoj nezgodi. Od tada nemam culo mirisa. Sad vec 10 godina. Lekari su mi objasnili da se culo mirisa izgubljeno kao rezultat povrede mozga, ako se ne pocne vracati u prvih mesec dana 99% je trajno stanje. Ne moze nista da se uradi. Taj fenomen da ponekad oseti miris i da ostane dosta duze nego sto je realno to mi je objasnjeno da je secanje koje mozak kreira kao miris. Vremenom se gubi kako se zaboravlja miris. Radjen mi je i ct i mri...nista novo.