1. Grebanje u grlu i suvi kašalj

    Pitanje broj: #88421

    Poštovani,

    Oko godinu dana supruga ima problem sa grlom. Napomena tokom cele godine. Oseća golicanje u grlu i grebanje i to joj izaziva suv kašalj i nekad je tera da povrati ali nema šta da povrati. Voda joj nekad ublaži kašalj. Koristila je više put menjanu terapiju koju je doktor prepisivo. I nije pomoglo. Terapija Beconase sprej, Persen tablete i neki gel za žvakanje i još neke koje ne znam kako se zovu. Na zadnjem pregledu je predloženo bolničko ispitivanje sumnja se na polip grla. Pušač je oko 20 godina. U porodici i rodbini niko nema ovakvih i sličnih problema.

    Odgovoreno: 03. 10. 2011.

Komentari na pitanje: #88421

    • Poštovanje, imam problem sa grlom. Jako me grebe i tera na kašalj, to već traje 2 nedelje. Šta je u pitanju?

    • Poštovani : Moja baba stalno oseća da je boli grlo dog priča i počne da kašlje i to uvek .ima problem sa štitastom žlezdom .i nevidi ni nečuje .i ponekad joj se javlja curenje krvi iz uveta . Čim je grlo boli odmah kašlje . Čas joj se smiri kašalj a čas ne .kad puno priča seza je grlo i krene da kašlje . I često joj se desi da kašlje dog jede . Ona se leči čajem i pije vodu .i pije lekove za štitastu žlezdu. U porodici niko nema takvih problema kao ona .