1. Grbica na nosu nakon septorinoplastike

    Pitanje broj: #104155

    Poštovani,

    Pre nedelju dana sam operisan, u pitanju je septorinoplastika. Odmah nakon skidanja maske uočio sam dve grbice na nosu. Interesuje me da li je u pitanju samo otečenost nosa ili će to trajno ostati?

    Odgovoreno: 19. 08. 2012.
    • Poštovani,

      Teško je reći o čemu se radi bez pregleda. Pretpostavljam da je to najverovatnije otok koji će se uskoro povući. Veličina i trajanje otoka posle estetske operacije nosa zavisi od kvaliteta kože i vrste estetske operacije (otvorena ili zatvorena metoda) . Približno definitivni izgled nosa posle endonazalne odnosno zatvorene metode estetske operacije nosa se dobije posle 3 meseca dok je posle otvorene metode estetske operacije nosa potrebno malo više vremena. Dakle, potrebno je malo strpljenja.