1. Golicanje u grlu

    Pitanje broj: #155390

    Poštovani,

    Već 7 meseci imam golicanje u grlu koji je nekad konstantan nekad nije. Dođe nedelju dana i prestane i opet. Imam astmu, koristim pumpicu Foster i tablete Singulair. Pila sam razne lekove za alergiju, međutim ništa nije pomoglo, sve je bilo isto, malo nestane, pa opet. Nekad imam kašalj, kao da mi se čuje nešto u plućima duboko, kao da mi nešto smeta. Radila sam i bris grla u domu zdravlja i nalaz je uredan i nosa i grla, pa mi je doktorka rekla da je alergija najverovattnije, ali nije bila sigurna, pa mi je prepisala Daktanol gel. Koristila sma 7 dana, međutim ništa bolje mi nije bilo. Nakon mesec dana sam odlučila da radim bris kod privatnika, pre toga sam bila bolesna, imala sma temperaturu i šlajm u grlu i zelenilo iz nosa. Na svoju ruku sam kupila Gelo mirtol tablete i bilo mi je bolje. Nakon 4-5 dana sam radila bris gde sam imala 70 posto streptokoke i po antibiogramu sam pila Dovicin 10 dana i Ciprocinal. Nakon sedam dana sam proverila bris grla i sada nemam više bakterije nego Kandidu u velikom broju. Sada mi je još gore, ništa nije jasno, znam da je Kandida od antibiotika ali ja ne znam uopšte zašto me golica ako nema više bakterija. Već 4 dana koristim Daktanol mast i kad ga stavim osećam golicanje i kao da me iglom bode. Otorinolaringolog kaže da nije upala i dala mi je da koristim Nasonex sprej za nos. Ništa nije pomoglo. Radila sam i alergo test, pozitivan je na perje, prašinu i grinje. Međutim ne znam da li je moguće da me 7 meseci muče grinje i da mi antihistamici ne pomažu. Molim za mišljenje.

    Odgovoreno: 17. 01. 2018.

Komentari na pitanje: #155390

    • Uradila sam alergo test - pozitivan je na grinje, prašinu i perje. Koristim Daktanol gel već 6 dana i osećam da mi je gore golicanje od njega. Ne znam koji je razlog.  Medjutim nemam drugih simptoma osim tog golicanja u grlu. Da li preporučujete da snimam vrat jer sam pila dosta antibiotika protiv streptokoke aureus (imala sam 70 posto) stvarno ne znam da li je u pitanju alergija ili infekcija grla. Ovo traje već 7 meseci. Ne znam kome da se obratim. Koga god pitam svi mi kažu da se smirim psihički. Ja sam smirena ali ovo mi stvarno smeta, tera me na kašalj, smeta mi prašina. I imam problem sa levim okom, imam svrab povremeni i crvenilo. Radila sam bris oka, nalaz je uredan ,drugih simptoma nemam. Pila sma razne lekove za alergiju Nixar, Elaroten , Alvokast, Letizen od njega mi je bilo gore i od Presinga sta preporucujete molim za savet? Unapred hvala