1. Uvećani limfni čvorovi na vratu

    Pitanje broj: #151806

    Poštovani,

    Imam limfni čvor na vratu. Primetio sam čvor na vratu pre 3,5 meseca. Otišao sam kod lekara Opšte prakse koji me je uputio kod ORL specijaliste. Tamo sam uradio KKS i ultrazvuk pluća, analize krvi za HIV i bilološke analize, i sve je bilo u redu. Infektolog me je poslao kod Hematologa gde mi je ponovo vađena krv da proveri hdl i to je u redu.

    Na svoju ruku sam opet otišao ORL-u jer mi se pojavila još 2 limfna čvora sa desne strane vrata kao neka oteklina. Ja sam mu napomenuo da po glavi imam neke bubuljice gde su me poslali kod Dermatologa. Dermatolog mi je dao neke šampone, masti i antibiotike, Lofocil i Dexozan. U nardenih 10 dana primene terpije meni se limfni čvor smanjio, ali je i dalje prisutan onaj sa leve strane. Druga dva su nestala.

    Otišao sam na kotrolu. Pregledao me i dao mi još jedan antibiotik, Citeral. Od tog antibiotika se ništa nije dešavalo. Kad sam završio terapiju ORL me je uputio na ultrazvuk vrata. Oteklina sa leve strane je 10 mm, a sa desne jedan od 12 mm.

    Da li je moguće da ovo bude nešto maligno? Inače, nemam nikakve simptome, sem tih uvećanih čvorova.

    Srdačan pozdrav!