1. Dexason injekcija

    Pitanje broj: #136288

    Poštovani,

    Danas sam u hitnoj dobio Dexason injekciju, Gentamicin i Diklofenak. Imao sam visoku temperaturu, povraćanje, kašalj, kijavicu. Čitao sam da Dexason suzbija imunološku reakciju. Zašto je dat taj lek ako on onemogućava moj imuni sistem?

    Odgovoreno: 06. 04. 2015.

Komentari na pitanje: #136288

    • Poštovanje Da li sme da se daje intramuskularno Diklofen i dexason u istom špricu pomešano? Hvala unapred

    • Daliborka Stanojević 06. 04. 2022.

      Kod bolova i ukocenosti mišića kičme koliko dana se daje injekcija dexsasona i plus injekcija diklofenaka?

    • Poštovani, moja majka, 70god. ima jake bolove od kičme, kolena do zgloba. Dobila je Dexason inekcije koje prima tri dana ujutru i uveče, ali i dalje ima jake bolove. Molim vas za objašnjenje vezano za dejstvo tih inekcija