1. Devijacija kao razlog zapušenog nosa

    Pitanje broj: #113881

    Poštovani,

    Već 5 godina nos mi je stalno začepljen toliko da se počnem gušiti, usne mi se suše itd. Koristim Operil svih tih 5 godina jer mi ništa drugo ne pomaže. Išla sam da radim alergo test i navodno je sve zbog alergije, sinusi u redu. Nakon 5 godina uradila ponovo alergo test koji je negativan, a ja i dalje ne mogu da dišem na nos. Imam blagu devijaciju nosa. Da li mislite da bi to mogao biti uzrok?

    Odgovoreno: 18. 03. 2013.
    • Poštovana,

      Ako koristite vazokonstriktorne kapi za nos duže od 7 do 10 dana napravićete medikamentozni rinitis i neće biti moguće disanje na nos i sve više i više ćete koristiti kapi za nos i na kraju nećete moći bez kapi za nos odnosno bićete zavisni. Devijacija može da bude razlog za inicijalno korišćenje kapi za nos kao i alergija i još mnogo drugih oboljenja.