1. Crni iscedak iz ušiju

    Pitanje broj: #114062

    Poštovani,

    U poslednjih desetak dana, prilikom čišćenja ušiju, primjetila sam crni iscjedak, prvo samo iz jednog uva, a sada iz oba. Godinama imam smentnje sa sinusima, pojačanu bistru sekreciju iz nosa, suzenje očiju i svrab u ušima (naročito noću). Ukupni ige - pozitivan, test na inh. Alergene pozitivan na polen, dg/ rhinitis allergica. Ljekar mi je rekao da svrab u ušima imam zbog problema sa sinusima ali mene sada plaši ovaj crni iscjedak koji ranije nisam imala. Interesuje me šta bi mogao biti uzrok njegovoj pojavi.

    Odgovoreno: 22. 03. 2013.
    • Poštovana,

      Najverovatnije je to ušna mast odnosno cerumen i potpuno je prirodna pojava, znači nema bolesti. U svakom slučaju idite kod otorinpolaringologa na pregled.

      Što se tiče alergije pročitajte članak
      http: //www. Webmedicina. Org/bolesti-sindromi/saznajte-vise/95-bolesti-disajnih-organa/5135-rinitis-alergijski-i-nealergijski
      http: //www. Novosti. Rs/vesti/zivot_+. 304. Html: 400625-rinitis-red-kijavice-red-kaslja