1. Bol u uhu

    Pitanje broj: #113796

    Poštovani,

    Imam nesnosan bol u levom uhu. Ujutro, orl specijalista mi je prepisao terapiju: Baktrim tablete i mast Gentaricin. Bol u opšte ne jenjava. Uveče sam otišla u hitnu, dali mi injekciju (ne znam naziv), bol je malo uminula, u toku noći sam imala temperaturu 37, 8, koju sam skinula Panadolom. Bola i dalje ima. Terapiju (Baktrin) nastavila sam da koristim ali nema promena. Evo sada je drugo veče. Šta da radim? (inače je subota, vikend, nema orl lekara)

    Odgovoreno: 16. 03. 2013.
    • Poštovana,

      Uz redovnu terapiju koju uzimate uzmite Brufen tbl. 600 po potrebi protiv bolova. Pošto niste napisali dijagnozu tako da ne znamo o čemu se tačno radi, savet je da ne žvaćete čvrstu hranu već da uzmete tečnu i kašastu hranu tipa supa, čorba, banane. . . I Brufen protiv bolova i da se u ponedeljak javite Vašem lekaru. Ako Vam prija možete da stavite suvi i ugrejani peškir na bolno uvo.