1. Bol u uhu nakon vađenja šestice

    Pitanje broj: #95932

    Poštovani,

    Pre 4 dana sam izvadila donju šesticu. Vađenje je bilo komplikovano zbog velike oštećenosti zuba. Rana me je bolela dva dana. Sada me ne boli, međutim, osećam tup bol u uhu, koji je povezan sa krajnicima. Šta da radim? Da li je moguće da je oštečen sinus?

    Odgovoreno: 09. 03. 2012.

Komentari na pitanje: #95932

    • Pozdrav, imam upit. Naime, imam već nekoliko mjeseci povremene bolove svakidašnje u predjelu uha. Bila sam kod otorinolaringologa te je sa uhom sve u redu i poslana sam na provjeru umnjaka, koje sam izvadila također nedavno ali se bol i dalje javlja. Par dana svaki dan lagano, onda nekad je potpuno nema i tako u krug. Uz to, imam i donju lijevu šesticu liječenju (umrtvljen živac) prije desetak godina čiji kanal nije potpuno popunjen, dakle nije do kraja već do pola. Međutim, ta šestica ne boli niti na dodir niti dok jedem, niti oko nje desni, ali osjetim ju kad tuckam prstom po njoj ali u zagrizu ne boli ali se osjeća dodir malo drugačije nego bilo koji drugi zub. Zanima me mislite li da je me boli kraj uha od te neizlječene šestice koja nije do kraja popunjena? Vilični zglob mi ne krcka, ne boli pri otvaranju usta, nema upale uha, umnjaci su izvađeni, rana zarasla. Da li je možda ta šestica i njen živac neki koji vodi do uha pa stvara bol? Dakle u usnoj šupljini nema boli već samo pokraj uha. Što bi to moglo biti?

    • Poštovani, 25-og januara sam izvadila donju šesticu s desne strane, oko nekih 45 minuta je trajalo vađenje zuba, odvajani su koreni jer je jedan bio kriv radi lakšeg i bržeg vađenja. Posle toga je stalo krvarenje, ali stvorio se ugrušak, boleli su me petica i sedmica. Pitala sam zašto odgovor je od rada, međutim, rana ko rana me i nije toliko bolela, a možda i jeste jer su se sastavili bolovi i počelo da me boli uvo desno, da trne desna strana. Odem kod ušnog uho nije, odradi mi kiretažu i stavi mi neki lek od toga mi malo bude bolje ali i dalje je loše. Moje je pitanje koliko vremena treba da se sve to smiri i da li da pijem antibiotik. Hvala.