Mene jako boli nos operisao sam ga a i dalje me boli / pijem i lekove

    Odgovoreno: 16. 06. 2011.

Komentari na pitanje: #83723

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 24. 07. 2012.

      Kohlearni implanti tzv. Veštačko uvo je pomagalo koje omoćava da osoba čuje. Najčešće se ugrađuje deci koja su bez sluha od rođenja i najbolji su rezultati kada se ugradi dok je dete malo odnosno kada bi trebalo da počne da govori jer tada pravovremeno krene da se razvija i govor kod deteta naravno sve ovo prazumeva i intenzivan tretman kod logopeda, psihologa. . . Generalno, dovoljan je jedan kohlearni implant jer sluh na jednom uvu je dovoljan da dete čuje i govori. Pozdrav

    • sofija mitic 18. 06. 2011.

      Postovanje, zanima me da li koklearni inplatant moze pomoci detetu da cuje i prica ili se preporucuje operacija i drugog aha. Hvala puno