Postovani, godinama imam problema sa alergijom. Alergicna sam na prasinu i grinje i raznorazne trave, drvece i biljke i u periodu od aprila do kraja juna imam strahovite probleme sa disanjem. Radila sam sve testove i godinama sam pila claritine, a prethodne dve godine aerius. U nos nista ne smem da stavljam jer me to dodatno iziritira. Kijam izuzetno jako, a uz to se povremeno javlja i svrab sluzokose levog oka, ali ono sto me najvise brine je ta kijavica, jer sam u drugom stanju. Uskoro ulazim u 5. Mesec blizanacke trudnoce, a moj ginekolog, doktorka iz doma zdravlja je rekla da ne smem da pijem nikakve lekove i da ce se to samo smiriti. Ponekad znam da kinem i po 10ak-15 puta u kontinuitetu, izrazito jako, i u poslednja 2 dana ne mogu da spavam jer mi je sluzokoza nosa toliko otecena da nikako ne mogu normalno da disem i sekret mi se konstatno sliva u norzdrve. Nisam zelela da idem do doma zdravlja jer cu burno reagovati cim izadjem napolje, pa bih vas zamolila za neki savet kako da ovaj problem bar privremeno resim. Hvala i pozdrav!

    Odgovoreno: 28. 05. 2011.

Komentari na pitanje: #82830

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 25. 07. 2012.

      Uzmite aerius tbl. 1 tbl. Dnevno, pa se čujemo. Pozz

    • drazen culafic 12. 03. 2012.

      Imam problem sa alergijom pojavi mi se crvenilo, pa svrab i oko ociju mi se pojavi crvenilo i svrab i to traje nekolko dana i onda se makne mozete mi reci sta da uzmem od tableta da pijem ili neku mast da kupim s postovanjem