Postovani, imam sincica od 16 meseci kod koga bi trebalo da se uradi operacija frenuluma jezika. Na pregledu su nam rekli da je frenulum izrazito zadebljan i kratak i da ce zbog krvarenja operacija morati da se radi pod opstom anestezijom. Interesuje me koliko je takva operacija rizicna posebno zbog krvarenja i da li mozete da nam preporucite nekog dobrog decjeg orl hirurga u novom sadu ili beogradu. Hvala

    Odgovoreno: 26. 05. 2011.
    • Poštovana,
      S obzirom da kratak frenulum ni na koji način ne smeta detetu (ni za ishranu ni za govor) a resekcija frenuluma bez anestezije je surova, a sa druge strane - uvoditi dete u totalnu anesteziju za tu intervenciju nije racionalno, roditeljima svojih pacijenata savetujem da se sačeka jer je operacija trećeg krajnika vrlo često potrebna i u tom slučaju iskoristi se ista anestezija da se izvadi treći krajnik i elegantno resecira kratak frenulum jezika.