Mom sinu je specijalista rekao da ima devijaciju nosa, ima sinuse infekciju, mucus i krivu hrskavicu to je otkriveno na snimku ct preporucuje mu operaciju, molim vase misljenje za ovu operaciju da li je opasno i da li uspjesna operacija da jos naglasim sin mi ima 20 godina, cesto je kasljo zapusen nos bas je imao smetnje duze vrijeme, unapred zahvalna zeljka i puno pozdrava za sve doktore

    Odgovoreno: 20. 05. 2011.
    • Poštovana,
      Nisam razumela kakve tegobe ima vaš sin i koja je operacija preporučena i zašto - operacija krive nosne pregrade ili operacija sinusa (fess) ? U svakom slučaju pre bilo koje operacija treba uraditi alergo test, endoskopski pregled nosa i sprovesti lečenje sprejevima (avamys ili nešto slično) u trajanju od bar 3 meseca i tek onda razmišljati o operaciji. U svakom slučaju, ja nikada ne radim istovremeno operaciju devijacije i operaciju sinusa (fess) jer tako se samo olakša nastajanje priraslica u nosu što je krajnje nepotrebno. Ako su potrebne obe operacija, ja ih radim u okviru 6 meseci da se ne bi ponovo snimala pluća zbog totalne anestezije.