Postovani, u spoljnem usnom kanalu mi je izolovana candida spp u velikom broju i pseudomonas aeruginoza. Dobila sam antibiogram, lekovi na koje je sensitivan su: ceftazidim, cefepim, piperacilin+tazobaktam, gentamicin, amikacin, ciprofloksacin, , imipenem, meropenem i ofloksacin. Sta uzeti od terapije i da li za to vreme mogu nositi zausni slusni aparat. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 17. 05. 2011.
    • Poštovana,
      Prisustvo gljivica i bakterija u velikom broju ne znači infekciju koju je potrebno lečiti (potrebno je da piše 100% ) . Aparat ne treba da se nosi dok traje terapija zbog olive koja je smeštena u spoljašnjem slušnom hodniku i pravi dobre uslove za razmnožavanje kako gljivica tako i bakterija. Od terapije je najbolje da koristite antibiotik u obliku kapi (npr. Marocen kapi 3 x 5 kapi) .