Sin ima 3, 5 godine i otezano dise i hrce kad spava, a cuje se zvuk i kad jede. Vodili samo ga kod dva orl. Saveti su drugaciji. Prvi nam savetuje vadjenje treceg krajnika. Drugi nam je dao terapiju sa dijagnozom rhinitis vasomotorria, vegetatio adenoides. Terapija je spray nasonex 1 dnevno mesec dana, potom na drugi dan jos dva mes. Sirup presing 1 dnevno 2, 5 ml tri nedelje. I jos aqua maris. Kakve su kontraindikacije kod tih lekova? Kao majka bih volela prvo da vidimo da li je vadjenje 3. Krajnika neophodno vec u ovom uzrastu, odnosno da li je veca steta nego korist od njega. Hvala.

    Odgovoreno: 09. 05. 2011.
    • Poštovani,
      Najverovatnije je da svi problemi nastaju samo od uvećanog trećeg krajnika. On najčešće pravi probleme u predškolskom uzrastu i operiše se, ako je potrebno, već sa 6 meseci. Operacija sva 3 krajnika se radi tek od pune 3 godine. Ako je veća šteta nego korist od krajnika, jedino pravo rešenje je operacija. (nasonex se nikada ali nikada ne koristi na drugi dan, presing je lek za alergiju - da li je vašem detetu utvrđena alergija na nešto?) .