Promene na zadnjem zidu zdrela a u visini baze jezika, praćene su bolom i neverovatno peče, bol i osećaj pečenja je danonoćan, napomenu bi da je grlo i zdrelo u početku bilo crveno i oteceni, tretirano neoanginom, strepsils + i tantumverde tabletama, u većoj kolicini, te uzimanjem antibiotika runac. Gutanje i unos hrane je toliko bolan da već tri dana jedem iskljucivo supu, od juče obustavio uzimanje antibiotika i antiseptika te uvrstio antigljivik nistatin, mozda osecam tek malo pobolljsanje, molim vas za savet i eventualnu terapiju. Napominjem da sam promene uocio samo na gore pomenutom mestu, tj simetricno sa obe strane, te da ih nemam po jeziku i desnima

    Odgovoreno: 30. 04. 2011.

Komentari na pitanje: #81508

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 26. 07. 2012.

      Javite se na d. N. Milosevic@gmail. Com. Pozz

    • Skoro 2 meseca osecam jako zarenje u grlu koje nije povezano ni sa cim konkretno. Isla sam kod gastroenterologa i uradila snimak pluca i srca zbog osecaja gusenja koje je predhodilo ovom zarenju i bio je u redu. Pod pretpostavkom lekara da je razlog dispepsija pila sam neksijum mesec dana koji mi nije olaksao ni jednog trenutka, da bi dosli do zakljucka da nije zeludac u pitanju. Krv u redu, drugih simptoma nemam. Zadnjih dana se taj osecaj zarenja siri u usi. Sta moze biti i sta dalje?