Već godinu dana imam atoniju levog labirinta i lakše mešovito oštećenje sluha obostrano, od terapije imao sam urutal 3*1 i beviplex 3*1. Na zadnjoj kontroli atonija se održava i zujanje u levom uhu ali se osećam odlično i nemam nikakve vrtoglavice bez problema se rekrativno bavim sportom, orl doktor mi je ukinuo potpuno terapiju tako da ne pijem nikakav lek i dalje mi je dobro ali se pomalo plašim pošto ništa ne pijem da me neka jača vrtoglavica ne iznenadi. Da li će se levi centar povratiti, da li stvarno ništa ne trba piti pa ni pomoćna sredstva i kakva je preventiva da sačuvam zdrav centar za ravnotežu.

    Odgovoreno: 26. 04. 2011.
    • Poštovani,
      Posle određenog vremena, u slučaju atonije jednog labirinta, zdravi labirint preuzme njegovu ulogu i tegobe se smanjuju odnosno nestaju. Ne znam šta je uzrok atonije ali posle godinu dana mala je verovatnoća da se povrati oboleli labirint. Ali morate biti svesni da jedan labirint nije dovoljan u ekstremnim situacijama i potrebno je izbegavati situacije koje nose rizik (penjanje na visinu, ronjenje. . . .) . Najbolja preventiva je umerenost.