Postovana doktorka, imam 34 godine, vec poslednje dve imam problema sa anksioznoscu i napadima panike koje sam skoro prevazisao. Meni se pred pocetak svega ovoga javilo pulisiranje u usima. . . Otkucaji srca. Imam gomilu nalaza, celu fasciklu. . . Za poslednjih osam meseci, pet puta sam vadio krv, radio analize na crp, oftamolog, fizijatar, kardiolozi, uz, sest, sedam ekga. . . Da ne duzim, bio sam kod orl, radio klasicni pregled. . . Proveru sluha. . . Sve je hvala bogu u granicama normale. Moje pitanje je kratko. Mozete li da mi kazete. . . Zasto to moje pulsiranje nije stalno priusutno kod mene? Cinjenica je da ga ja stalno osluskujem, obracam paznju, opterecen sam njim 24h, ali cim sam u nekom drustvu, posle neke fizicke aktivnosti, bilo da je trcanje ili voznja bajsa. . . Ja ga ne cujem? A takodje mi se desavalo da se sa slusanjem muzike. . . Smanji, nestane. . . Ali kada legnem tu je, mada opet bilo je i primera da se i tada ne javi. Kod mene je sve poremeceno. . . I bioritam, kasno lezem, kasno ustajem, previse vremena za racunarom, nepravilan polozaj. . . Eto. . . Vise mi je muka od odlazaka kod lekara i hitnu pomoc. Jos jedna stvar. . Kada sam bio u hitnoj zbog pn, dali su mi injekciju bensedina. . . I posle par sati ja npr nisam imao pulsiranje. Eto, bio sam opsiran da bi imali sto bolji uvid. . . Smo mu recite vase vidjenje, zasto u odredjenim situacijama nije prisutno. Hvala puno i svako dobro.

    Odgovoreno: 24. 04. 2011.
    • Poštovani,
      Sami ste odgovorili na većinu vaših pitanja. Osnovna bolest (anksioznost, napadi panike) je dovela da pojave pulsiranja u ušima bez postojanja realne osnove za taj problem i zato u situacijama kada vam je pažnja okupirana drugim stvarima vi ne primećujete pulsiranje. Loše životne i radne navike uzimaju svoj danak. Na vama je da rešite veći deo problema, naravno uz pomoć psihologa ili psihoterapeuta.