Imao sm bele cepice na levom krajniku koje sam vadio kasikom (bio sam prehladjen od gaziranih pica) . Kada mi je prosla prehlada na levom krajniku pri dnu mi se pojavilo nesto belo, koje se ne moze skunuti jer je u nekoj svojoj opni. Taj krajnik je malo veci od desnog sad. Bio sam ko 3 orl specijalista. Jedan je reko da je to cista, drugi da je to micro abscess, treci da je to gnojna kolekcija koja se javila usled cestih prehlada. Radio sam briseve, krvnu sliku i ultrazvuk vrata i sve je ok. Citao sam na internetu o raku krajnika i od tada ne mogu da spavam. Mozete li da mi malo bolje objasnite sta je to belo i da li treba da izvadim krajnike ili da nista ne diram. Grlo me ne boli i ne osecam nista. Hvala

    Odgovoreno: 28. 03. 2011.
    • Poštovani,
      Pod 1) zaboravite rak krajnika. Pod 2) bilo šta od 3 navedene stvari je razlog da se izvade krajnici (eventualno se šalju i na ph analizu zbog vaših razmišljanja da bi vi bili definitivno i neopozivo umireni da nije rak) . Operacija krajnika će vas poštedeti daljih problema i potencijalnih komplikacija kao što je peritonzilarni abces. U svakom slučaju operacija krajnika u vašem slučaju nije ništa preterano hitno već je prihvatljivo da se uradi za 1 ili 2 meseca u zavisnosti od vaših obaveza. Za operaciju krajnika i oporavak od operacije potrebno je 2 do 3 nedelje.