Postovani, problemi sa sinusuma datira od 2008, kada sam bio na mr glave zbog simptoma trnjenja i slabosti leve strane tela/ sinusitis maxillaris. Hypolplasio sin. Frontalis l. Dex. Pravi problemi su nastali2010 i pocetkom 2011. Nemogucnost disanja na nos obilan zut i zeleni sekret, cak i cele lopte koje sam mukom izbacivao iz usta. Kombinovana terapija doktora opste prakse >fluimucil 600 i hemomycin 1 x1 /donele olaksanje. 23. 03. 11. Snimio sinuse/ desni frontalni sinus ne razvijen. Deviatio septi nasii. L. Sin. Zasencenje nosnih hodnika. 27. 12. 10 radio briseve grla i nosa /uredni. Kako komentarisete nalaze i sta dalje? Puno pozdrava.

    Odgovoreno: 25. 03. 2011.
    • Poštovani,
      Zbog dužine trajanja problema sa sinusima, potrebno je uraditi skener sinusa i endoskopski pregled nosa. Rtg snimci sinusa nisu dovoljno precizni za bilo kakvu dijagnozu osim velikih tumora ili akutnog zapaljenja. Za razlikovanje hroničnog zapaljenja koje je najčešći problem u sinusima i nosu i precizne anatomije nosnih hodnika i sinusa potreban je skener. U međuvremenu uzimajte 2 litra tečnosti svakog dana (voda. Čaj, sok) .