Postovani, vec tri nedelje, kao posledicu gripa, ne osecam nikakve mirise. Ukuse da, ali ne i mirise. Bila sam kod orl pre 0 ak dana jos u fazi prolaska kijavice, ali on me pregledao za 15 ak sekundi i rekao to je viroza, vratice se. Medjutim meni se ni u naznakama ne vraca oset mirisa. Zvakala sam sace, uzimala propolis, parila se nad ringlom, kupila sada marisol (inace ne koristim nikad kapi) sa rastvorom morske soli i pantenolom, ali bas nista. Molim za savet. Hvala

    Odgovoreno: 21. 03. 2011.

Komentari na pitanje: #79376

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 02. 08. 2012.

      Lokalni kortikosteroid zato što je to potrebno a vašoj apotekarici objasnite da ni jedan lek nema samo 1 indikaciju i da se zato lekovi propisuju kod lekara jer da nije tako kupovali bi se na automatima. Koriste se isto ali je avamys najnoviji od lokalnih kortikosteroida i ima bočicu koja je najpraktičnija za upotrebu. Pozz

    • Postovana dr, ja sam danas kupila fixonasal sprej posto avamys nisam nasla. . . Da li da ga koristim na isti nacin 1x2 doze? Hvala puno

    • Postovana dr, mene je danas apotekarka zbunila pitanjem (posto sam joj sve objasnila) zasto kortikosteroid kad nemam alergijsku kijavicu? Mozete li mi malo pojasniti, zasto ove kapi. . . Hvala jos jednom, pozdrav