Pre vise od 2 meseca javile su mi se blage vrtoglavice, zujanje u usima i bilo mi je mutno ispred ociju. Inace mi je radno mesto vezano za rad na racunaru. Isla sam na razne analize, najpre krvna slika koja je u redu, test za ravnotezu je bio u redu, neurolog takodje. Pocetkom februara uradjen je rtg vratnog dela kicme i dijagnoza je uncarthrosis et spondylosis incipiens. Jos uvek nisam otisla do lekara da pogleda rezultat, jer cekam da bude uradjeno i snimanje krvnih sudova vrata, krajem marta. Napominjem da od simptoma trenutno imam neprekidno zujanje u desnom uvetu. Potreban mi je vas odgovor sta znaci napred navedena dijagnoza?

    Odgovoreno: 15. 03. 2011.
    • Poštovana,
      Čim se završi rast i razvoj organizma počinju degenerativne promene koje se razvijaju različitom brzinom kod različitih ljudi. To su degenerativne promene odnosno promene vezane za proces starenja organizma. U predelu vrata su potencirane i prinudnim položajem - sedenje uz računar. Javite se fizijatru koji će vam preporučiti određene oblike fizičke aktivnosti koje su u skladu sa godinama i vašim zdravstvenim stanjem.