Ok, na moje pitanje broj 78787 ste odgovorili pitanje broj #78787 pozdrav. Zanima me da li je opasno po zdravlje uklanjanje dlačica iz unutrašnjosti nosa toplim ili hladnim voskom? Naime, imam takav nos da mi se vide dlačice u unutrašnjosti i crne su i to mi je estetski problem. Da li smem da počupam voskom te dlačice, koji su rizici i da li može ta depilacija da ima negativne posledice po moje zdravlje? Hvala. Poštovana, najbolje rešenje za problem dlačica u nosu je njihovo oprezno seckanje makazicama da se izbegne povređivanje kože u vestibulumu nosa. Ali, ne bih da seckam te dlačice makazicama jer onda budu jače i gušće. Molim vas da mi još kažete da li smem da te dlačice izbelim? I ako može da pogledate ovaj video-klip o depilaciji nosa, da li je ovo štetno i opasno po zdravlje http: //www. Youtube. Com/watch? V=3zkzxv8cahi&feature=related

    Odgovoreno: 11. 03. 2011.
    • Poštovana,
      Depilacije je uvek povezana sa većom ili manjom mogućnošću za infekciju. S obzirom na povezanost krvotoka nosa i krvotoka mozga, apsolutno najbezbednija varijanta je seckanje. Iako se šišam svakog meseca čitavo svog života, kao i većina drugih ljudi, nije primećeno da nam zbog seckanja, kose postaje jača i gušća, nažalost. Takođe, postoji i mogućnost oštećenja sluzokože nosa.