Djete od 20 mjeseci, u vrtiću primjećeno da nečuje, nereaguje na akustične viljuške od 500, 1000 i 2048hz. Nije imalo upala uha. Urađena timpanometrija, desno uho c, lijevo b-c (prilikom timpanometrije djete je bilo nemirno i plakalo je) doktor smatra da bi uzrok mogao biti treći krajnik, za kojeg je utvrdio da je uvećan, propisao sirup zinnat 2/1, reukap, aqua maris i čisčenje nosa (5dana) . Dijetetu trenutno curi nos. Da li je moguće da je treći krajnik uticao na gubitak sluha?

    Odgovoreno: 07. 03. 2011.

Komentari na pitanje: #78599

    • Voljela bi da mi se javi neko ko je imao sličan problem. Neki doktori smatraju da je na osnovu naprijed navedenog moglo doći do toga da dijete nikako nečuje, a neki ne.