Vec sam vam postavio pitanje za plesni roda aspergiullus spp koje su mi pronadjene u levom uvu na torlaku. Molim vas da odgovor ne bude javite se vasem lekaru vec ako biste hteli da mi konkretno odgovorite koje kapi i lekove treba da uzimam. Napominjem da mi uvo povremeno gnoji i da mi je ostecena bubna opna (na to uvo ne cujem) ukoliko je potrebno mogu kapi i lekove da nabavim u nemackoj. Srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 25. 02. 2011.
    • Poštovani,
      Ako su pronadjene gljivice onda je uradjen i antibiogram pa se terapija ordinira po antibiogramu. S obzirom na hronicno oboljenje srednjeg uva potrebno je da se javite nadleznom otorinolaringologu jer je jedino trajno resenje hronicnog oboljenje srednjeg uva_ operacija odnosno neki oblik timpanoplastike. Znaci nikako ne treba da se lecite na svoju ruku bez pregleda otorinolaringologa.