Pre 4 dana mi se desio stresan događaj tokom kog sam 5-10 minuta vrištala iz sve snage. E, od tada imam osećaj kao da mi se glas promenio. Pre mi je glas bio dublji, dolazio je nekako iz grla, da tako kažem. A sad mi je glas nekako tanji. A ne boli me grlo. Da li postoji način da povratim svoj originalni glas? P. S. Nadam se da ne moram da idem kod lekara jer nemam zdravstveno osiguranje, a nisam ni pri parama da bih mogla sebi da priuštim privatnog lekara.

    Odgovoreno: 19. 02. 2011.

Komentari na pitanje: #77428

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 03. 08. 2012.

      Laringoskopija je pregled larinksa pomoću ogledala dok je stroboskopija pregled larinksa pomoću uređaja koji se zove stroboskop i koji pored uveličane slike na ekranu omogućava i čuvanje napravljenog snimka.

    • Ok, a možete li, molim vas, da objasnite kako se obavlja taj pregled indirektnom laringoskopijom, i eventualno stroboskopijom? Šta je to?