Poštovani, molim vas za savet. Pre dve godine primetio sam zujanje (pištanje) u ušima, zapravo u glavi, koje je izraženije na desnoj strani. Zujanje je konstanto, bez promena ritma, frekfrencije i jačine. Preko dana i na otvorenom prostoru skoro ili potpuno je neprimetno, ali u zatvorenom prostoru u kojem je tiho, zujanje mi smeta. Kada jako zagrizem desnom polovinom vilice zujanje promeni frekfrenciju i postane jače i tada mogu jasno da ga definišem kao zvuk koji čujem u desnom uhu. Otorinolaringolog mi je uradio audiometriju i pregledo me i zaključio da je nalaz uredan. Dg: tinnitus. Savet da se trudim da ne obraćam pažnju na zujanje. Od pre dva meseca povremeno osetim prolazan bol (2-3 sec.) slabog inteziteta u gornjoj polovini desne strane vrata sa pružanjem u desnu polovinu potiljka. Ne mogu da povezem bol sa pokretom ili promenom položaja, u svakom slučaju, učestaliji je prilikom izlaska na hladan vazduh. Malo kasnije sam preležao jaku prehladu (grip?) i zujanje se pojačalo. Ponovo sam posetio otorinolaringologa. Nalaz uredan. Dg: tinnitus h93. 1. Terapija: cavinton 5mg 3 x 1 + beviplex uz savet da se štitim od buke. Usmeno objašnjenje da se radi o nadraženom nervu u uhu. Međutim, kada sam kupio cavinton i u uptstvu pročitao čemu je namenjen, poprilično sam se zabrinuo. Zatim sam na vasem sajtu pročitao članak o tinnitusu, setio se da su mi obe bake i otac umrli od posledica moždanog udara. Lekar mi nije ni nagovestio da je problem u cirkulaciji. Da li treba da uradim dodatna ispitivanja i proverim cirkulaciju u vratu i glavi? Pozdrav i unapred hvala.

    Odgovoreno: 19. 02. 2011.

Komentari na pitanje: #77312

    • Molim Vas, recite mi gde mogu da uradim timpanometriju i ispitivanja vezana za katar eustaxijeve tube?