Vec duze vremena imam problem sa neprijatnim zadahom. Svi zubi su u redu a i radila sam kopmletne analize krvi i mokrace, kao i bris grla. Isprirala sam grlo raznim tecnostima, cajevima i solju ali je rezultat kratkotrajan. Cesto osecam svrab na krajnicima. Najvise me zbunjuje to sto se neprijatan zadah nekad skroz povuce a nekad nastane iz neobjasnjivih razloga. Interesuje me da li moze stres ili umor biti uzrok, da li neke zlezde mogu da luce neprijatne mirise usled toga i kako se boriti s tim? Unapred hvala

    Odgovoreno: 09. 02. 2011.
    • Poštovana,
      Najverovatnije je da je uzrok u krajnicima (beličast sekret koji se povremeno nakupi u udubljenjima krajnika i onda se isprazni i tako u krug) . Idite na pregled kod otorinolaringologa koji će utvrditi da li je potrebno operisati krajnike kao uzrok neprijatnog zadaha ili će vas proslediti kod gastroenterologa da se isključi gastroezofagusni refluks želudačne kiseline.