Postovani, moj sin ima 4 god. On je jedno zdravo dete. Pre tri nedelje nos mu je bio zapusen, stavljali smo marisol kapi, poceo je da hrce. Curenje iz nosa je prestalo ali on i dalje hrce nocu i kao damu treci krajnik smeta. Nikada do sada nije imao upale nikakve jedno zdravo dete. Kad se prehladi to je uglavnom nosic slini i prodje nista vise. Da li ce to hrkanje proci, jer sam procitala da treci krajnik raste od 5 do 7 god. Da li je to trenutna pojava? Sta da radim? Zabrinuta majka

    Odgovoreno: 04. 02. 2011.
    • Poštovana,
      Za sada ništa. Samo pratiti šta se dešava noću - da li dete spava sa otvorenim ustima, da li hrče i da li dolazi do prekida u disanju. Ako bilo koja od ovih pojava postane stalna i traje duže od 1 - 2 meseca, onda je savet operacija trećeg krajnika. Neposredno posle neke infekcije, potrebno je dati vremena i samoj prirodi da se pobrine za vraćanje deteta u redovno stanje. Treći krajnik počinje da smanjuje najčešće u pubertetu što ne treba čekati ako se utvrdi da postoji problem sa veličinom trećeg krajnika u uzrastu od 4 godine. .