Radi se o detetu. Ima laringit praceno jakim gusenjima. Inace 2006-to godiste nema ga u opcijama. Zanima me koliko su zaista opasna ta gusenja, dali mogu da dovedu do najgoreg i dali je tacno da posle 5-te godine to iscezava. Lagingit mislim da je alergiski ali nije utvrdjeno od cega i praceno je upalom pluca. Molim vas dajte mi bilo kakav savet u vezi ponasanja jer je gusenje zaista jako. Hvala.

    Odgovoreno: 03. 02. 2011.
    • Poštovani,
      Morate da slušate savete vašeg pedijatra i otorinolaringologa koji su pregledali vaše dete. Uvek se očekuje da sa polaskom u školu nestane subglotični laringitis. Gušenja kod ovog oblika laringitisa jesu potencijalno opasna jer se otok javlja u subglotisu a disajni putevi su veoma uzani (glas nije promukao, a kašalj je kao lavež psa) . Potpuno je nebitno da li je otok alergijske ili nealčergijske prirode jer je bitno primenti što pre terapiju koja će dovesti do smanjenja otoka (nyripan amp. . .) .