Pitanje iz oblasti bolesti uha, grla i nosa | prim. Dr dušanka milošević veza pitanje broj #75788 postovana, vrtoglavice mi nisu povezane sa polozajem glave, najcesce su posle umora, stresa, zbog nervoze, nekad posle jake glavobolje. Posto me ne salju na dalja ispitivanja (a trazila sam vise puta) preporucite mi gde mogu sama da uradim date testove za koje ste me pitali (elektronistagmografiju, kalorijski, rotacioni test) . U pirotu mi nisu radili te testove. Hvala unapred, pozdrav zorica iz pirota

    Odgovoreno: 30. 01. 2011.
    • Poštovana,
      Ispitivanja vezana za organ za ravnotežu se rade u okvirima otorinolaringologije i audiovestibulogije. U svakom slučaju, ako u pirotu nema elektronistagmografije i rotacionog testa, kalorijski test se radi sa hladnom i toplom vodom što sasvim sigurno ima u vašoj bolnici. Takođe, ispitivanje pozicionog vertiga (položaj glave) je vrlo jednostavno i ne zahteva nikakve aparate već treba da se obratote vašem otorinolaringologu.